Kjo grua thur proteza nga leshi për gratë që kanë hequr gjirin nga kanceri (Foto)

2017-05-05 në ora 07:29

Një organizata bamirëse ka gjetur një mënyrë unike për të ndihmuar gratë e mbijetuara nga kanceri që kanë hequr njërin gji.

Sharon Simpson, 52, thur proteza nga leshi që nga viti 2014 së bashku me 300 vullnetare të tjera, shkruan BBC, transmeton Gazeta Shneta.

Organizata u ka dërguar qindra grave gjinj të leshit për çdo muaj, të cilat kanë hequr gjinjtë e prekur nga kanceri.

knitted knockers

Kjo metodë është një alternativë e mirë për protezat e gjoksit, për çka gratë janë ankuar për ato të salikonit se janë të nxehta dhe të rënda. /Gazeta Shneta/

About 300 people across the country are knitting the prosthetics