Klinika Infektive: 107 pacientë me COVID-19, 55 me oksigjeno-terapi dhe dy në gjendje të rëndë

2020-07-08 në ora 12:56

Aktualisht, në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 107 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, 55 janë me oksigjeno-terapi dhe përkujdesje intensive dhe dy në gjendje të rëndë shëndetësore shkruan GazetaShneta.

Në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar dy raste të cilët janë në gjendje të rëndë, duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Lajmi i mirë: Gjatë ditës së djeshme janë liruar 7 pacientë./GazetaShneta/