Konsumova limon dhe mjaltë në ujë të vakët, ajo çfarë ndodhi me trupin tim më befasoi

2017-07-02 në ora 14:43

Historia e Crystal Davisit u bë virale brenda natës.

Gruaja që mahniti botën tani zbulon sekretin e saj për një jetë të shëndetshme dhe të lumtur. Crystal po kërkonte një mënyrë për të forcuar imunitetin e saj, dhe të gjitha ajo që bëri ishte duke shtuar në rutinë një recetë thjeshtë. Ajo konsumonte një gotë ujë të vakët, limon dhe mjaltë në mëngjes. Pas një viti, rezultatet ishin më shumë se befasuese, transmeton Gazeta Shneta.

Ja historia e Crystal:

“Deri para pak vitesh, konsumoja pije limoni dhe mjaltë në barnatore kur kisha gripin. Natyrisht, ato më ndihmuan shumë, por duhet të pranoj se isha pak skeptike kur mora këtë sfidë.

Megjithatë, është mjaft e ndryshme lëngu artificial i limonit në krahasim me atë organik.

Rikthim në temë, vendosa të konsumoja ujë të vakët me limon dhe mjaltë për 12 muaj, çdo mëngjes në stomak bosh.

Falë kësaj, asnjëherë gjatë tërë vitit nuk kam pasur të ftohura apo ndonjë lloj tjetër gripi sezonal.”, përfundon ajo, duke rekomanduar të gjithë ta përdorin recetën./Gazeta Shneta/