Kryeministri kanadez duke ndihmuar paraplegjikun

2017-02-21 në ora 20:41

Para se të vinte në pozitën e kryeministrit të Kanadasë, Justin Trudeau pëlqente t’i përshëndeste dhe t’i ndihmonte njerëzit në stacionet e metrosë në Montreal, shkruan HuffingtonPost, transmeton Gazeta Shneta.

Në vitin 2014, Trudeau është fotografuar gjatë momentit duke ndihmuar një person në karrocë për të zbritur shkallëve.

Stacioni e ka në dispozicion një shkallë lëvizëse, por atë ditë kishte qenë jashtë funksionit. /Gazeta Shneta/