Mot i ftohtë paralajmëron Prishtinën këtë javë

2018-01-15 në ora 07:02

Mot i ftohtë pritet të karakterizojë fillimin e kësaj javë në vendin tonë. Do të jetë një mot i ftohtë me vranësira të theksuara dhe me borë e cila do të bie 1 deri në 3 cm, andaj duhet të bëni kujdes nga rrugët të cilat do të jenë të rrëshqitshme. Temperaturat edhe gjatë kësaj dite edhe pse të ftohta do të arrijnë një maksimale prej 3 gradë dhe minimales prej 0 gradë celsius. / Gazeta Shneta