Moti sot, e premte 01 qershor 2018

2018-06-01 në ora 05:46

Moti mbi vendin tonë do të jetë i nxehtë dhe me diell. Temperaturat e ajrit mbesin mbi vlera mesatare, edhepse do të pësojnë një rënie të lehtë. Minimalet do të sillen nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 25C deri në 29C.

Do të fryejë erë e lehtë nga krahu jugor 1-4m/s; Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale./Gazeta Shneta/