Moti sot, e shtunë 02 qershor 2018

2018-06-02 në ora 06:24

Në pjesën e parë të së shtunës moti do të jetë kryesisht me diell, derisa gjatë ditës vranësirat do të shtohen edhe më shumë, dhe priten zhvillime të reja që mund të çojnë në shi.

Temperaturat e ajrit mbesin mbi vlera mesatare, edhepse do të pësojnë një rënie të lehtë. Minimalet do të sillen nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 25C deri në 29C.

Do të fryejë erë e lehtë nga krahu jugor 1-4m/s; Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale./Gazeta Shneta/