Ndërron jetë infermierja e Spitalit të Durrësit

2021-11-12 në ora 22:30

Ka ndërruar jetë infermierja e Spitalit të Durrësit Adriana Bebo, ka njoftuar Shoqata e Infermierëve Shqiptar.

E ndjera ka punuar në repartin e Pediatrisë në spitalin rajonal të Durrësit dhe kolegët e saj e kujtojnë si profesioniste me virtyte të larta.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar kolegë,

Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të koleges tonë të nderuar infermieres  Adriana Bebo( Jani )

Znj. Bebo kishte një eksperiencë 30 vjeçare pune në shërbim të pacientëve dhe praktikantëve të rinj ndër vite pranë Spitalit Rajonal Rajonal Durres.

Ajo punoi me përkushtim per ruajtjen e shëndetit të fëmijëve në Shërbimin e Pediatise. Dashuria për Profesionin dhe shërbimi më profesionalizëm ishin virtyte që e shoqëruan gjatë të gjithë punës së saj.

Shoqata e Infermiereve te Shqiperise  i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjarëve, të afërmve, miqëve, kolegëve dhe gjithë të dashurve të saj.

Qoftë i paharruar kujtimi!