Nëna: I dhashë djalit marihuanë për ta ndihmuar kundër kancerit (Foto)

2017-03-27 në ora 10:50

Nëa Callie Blackëell ka treguar se si i ka dhënë djalit të saj marihuanë për t’ia zvogëluar dhimbjet e sëmundjes së kancerit, pa e njoftuar doktorin fare.

Deryn Blackëell ishte diagnostifikuar me leukemi në vitin 2010, kur mbushi 14 vjeç, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Ai kishte dhimbje të mëdha dhe u bë i varur nga mofrina. Djali u shtrua në spital dhe familja priste vdekjen e tij.

Prindërit e tij vendosën t’i japin marihuanë për t’ia zvogëluar dhimbjet, pa e ditur se do të ndodhte mrekullia.

Që prej marrjes së drogës kanabis, Deryn është shëruar mrekullisht. /Gazeta Shneta/