“Një gjë nuk e bëre mirë zemra ime”, fjalët prekëse të nënës së Bjordit për Adelen

2017-10-30 në ora 10:11

Nëna e Bjordit, ish-partneri i Adelajdës ka reaguar me këto fjalë prekëse pas ndarjes nga jeta në mënyrë krejt të papritur të Adelajda Xhamanit.

Antoneta Nushi, e cila aktualisht jeton në Itali i ka dedikuar një mesazh prekës moderatores dhe gazetares së njohur, e cila u nda nga jeta dje për shkak të një arresti kardiak.

Bjordi dhe Adela u dashuruan në spektaklin e Big Brother Albania vite më parë, dhe ishin një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar.

Mesazhi i Antoneta Nushit

Me dhimbjen qě nuk ma perballon shpirti, po te shkruaj e dashura Adelajda..

Ti hyre ně jetěn tonĕ, me çiltersině tĕnde,dhe le aty vehtem dashuri….

Ishe njě nga krijesat mĕ speciale dhe mĕ korrekte qě kam njohur dati tani dhe do Do tĕ mbetesh gjithmonĕ nĕ shpirtin tim si modali i vajzes se vertetĕ Shqipetare..

Njĕ gje nuk e běre mire zemra ime….nuk mendove pĕr mamin tĕnd qě tě kishte piķĕ tĕ dobĕt,e siç e therrisje ti (mbretěresha ime)

Nuk dua da besoj akoma ikjen těnde kĕshtu pa pritur,por jam e dindur,qě zoti te cilin ti è besoje dhe è doje shumě, tĕ perzgjodhi per vehten e tij.

Sigurisht atje nĕ parajsĕ do te shkělqesh si nje YLL dhe do tě jesh Engjělli mĕ i bukur dhe mĕ i vlefshěm..

I pa harruar kujtimi yt….

Te puth fort.

Adelajda xhamani