Një shtetase afgane lindë fëmijën në Gjinekologjinë e QKUK’së

2021-10-13 në ora 09:45

Një shtetase afgane, 28-vjecare, i ka dhënë jetë një fëmijë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Ajo lindi një fëmijë të gjinisë mashkullore, njofton SHSKUK, raporton Gazeta Shneta.

“Një shtetase afgane, me inicialet S.F., e moshës 28 vjeçare, lindi një foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Fëmija u lind me opercion, peshon 3.7 kilogramë dhe i takon gjinisë mashkullore.
Sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e gruas dhe e bebës është e mirë”, thuhet në njoftimin e SHSKUK’së./Gazeta Shneta/