Operacion i rrallë në në QKUK, pacientës i hiqen 2 kg tumor (Video)

2017-03-13 në ora 21:50

Në Klinikën e Kirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, është operuar me sukses pacientja Lumturie Lata, 48 vjeçare, rast tejet i rrallë, me tumor në mëlqi mbi 2 kilogram.

Operacioni ka zgjatur më shumë se shtatë orë dhe është kryer nga ekipi i mjekëve i udhëhequr nga dr. Rifat Berisha-kirurg.

Pacientja ndjehet shumë mirë dhe gjithçka ka shkuar sipas planifikimeve. Për më shumë detaje, mund ta ndiqni kronikën e përgatitur nga RTV 21. /Gazeta Shneta/