Pamje nga momenti kur vëllai i Kim Jong-un helmohet me sprej toksik (Video)

2017-02-21 në ora 10:16

Janë zbuluar pamje shokuese të momentit kur vëllai i diktatorit të Koresë Veriore Kim Jong-un, Kim Jong-nam, helmohet me sprej toksik nga dy femra.

Një video e CCTV shfaq momentin e sulmit në Aeroportin Ndërkombëtar në Kuala Lampur të Malajzisë. Një femër e veshur me bluzë të bardhë dhe xhinse, e mban viktimën nga pas derisa një femër tjetër ia lëshon hedh sprejin me substancë toksike në fytyrë, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Pas këtij momenti Kim Jong-nam shihet në video duke i treguar sigurimit të aeroportit për ngjarjen.

Jong-nam, i cili shpesh është deklaruar kundër regjimit të vëllait të tij, gjendet i vdekur më vonë në aeroport.

Policia në Malajzi ka arrestuar një ekspert të kimisë nga Koreja Veriore, në lidhje me këtë vrasje.

Ri Jong-chol, 47, i cili ka studiuar medicinën dhe kiminë në Poyngjang, është arrestuar në aeroportin e Kuala Lumpur. /Gazeta Shneta/