Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme, qershor 2022

2022-06-19 në ora 14:29

Në javën e ardhshme pritet të mbizotërojë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell. Pasdite pritet të ketë rrebeshe shiu dhe bubullima.

Temperaturat minimale përgjatë kësaj jave priten të jenë 12C e 17C, kurse maksimalet nga 27C deri në 30C shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“20.06 – Kryesisht me diell dhe më nxehtë.

21.06 – Kryesisht me diell.  Pasdite vende-vende priten zhvillime të rrebesheve afatshkurta me bubullima.

22.06 – Nxehtë e pjesërisht vranët.  Pasdite priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima.

23.06 – Pjesërisht vranët, me zhvillime të rrebesheve me bubullima.

24.06 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.”, thuhet në njoftim. /Gazeta Shneta/