Përdorimi i uthullës së mollës në vagjinë, sjell këto efekte

2017-10-26 në ora 15:37

Ekspertët u bëjnë thirrje grave të mos përdorin uthull të të mollës për ‘shtrëngimin’ e vaginave të tyre, pasi manija e çuditshme në internet mund të shkaktojë infeksione

Uthulla e mollë përdoret si një mënyrë për të pastruar dhe forcuar vaginat tek femrat, por ekspertët paralajmërojnë se uthulla e mollës mund të ndikojë të shtrëngohet ndonjë pjesë e trupit, por disa vende nuk ka efekt të tillë.

Doza  e uthullës mund të prishë ‘bakteret e mira’ të vaginës, duke shkaktuar infeksione të shumta, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Shneta.

Për të ruajtur forcën dhe fortësinë, gratë duhet të kryejnë stërvitje të kockave të trupit të tyre.

Ndërsa sipas ekspertëve vaginat janë vetë pastruese, duke filluar me menstruacionet e kështu me rradhë, prandaj përdorimi i uthullës së mollës është i pa nevojshëm. /Gazeta Shneta/