Përplasje ‘live’ mes vjehrrës dhe nuses: Ose punën ose djalin

2017-03-26 në ora 15:58

Gruaja që shihni në foton më poshtë quhet Natasha e cila ka zgjedhur të tregojë se si qëndron e vërteta e divorcit të nuses së saj Eglantinës dhe djalit të saj, dhe pse i vogli, Argentini 3-vjeçar jeton me të dhe jo me mamanë e tij.

Ajo ka dhe një mesazh për nusen e saj, sa kohë divorci mes saj dhe të birit nuk ka përfunduar ende.

Natasha ende nuk e di që Eglantina e ka pranuar ftesën dhe aq më tepër që ajo do dëgjojë gjithë rrëfimin e saj!

“Qellimi ishte se nuk donte te ikte nga Kucova, te martohej, te bente nje femije, mori dhe mbiemrin e rraces me te madhe me te nderuar, te merrte dhe femijen, punen e kishte afer babait, beri padine, harroi qe ka dhe ligje. Filluan proveset gjyqesore. Ne nuk ishim ne pajtim se nuk donim qe te ndahej cifti. ka marre kredi nga 2005, qe te rregulloje shtepine e saj. Konflikti eshte qe Eglantina nuk donte te kishte burre dhe femije, nuk di”, ka thene nder te tjera Natasha e cila ka treguar me detaje historine qe nga njohja e pare deri tek lindja e djalit dhe me pas padia per divorc.

Djali e ka kerkuar te emen? “Si nuk e ka kerkuar? Eshte nje djale i zgjuar dhe e di qe nena e saj eshte ajo”.

“Kur keta te dy takohen me njeri-tjetrin, puthen ne lokale, Argentini i pa…ne momentin qe mori djali merr urdher mbrojtje ne Kucove se erdhi Armando te me vrase nenen dhe babane e motren shtatzane, me moren ne telefon mua me lajmeruan se ka kallezim penal ndaj Armandos,,, gjykata nuk ia dha”.

“Nese Egla pranon te vije te jetoje me burrin dhe djalin prane, une jam gati ti dorezoj celesat e shtepise dhe te iki une ne vend tjeter”, u shpreh Natasha.

Natasha i drejtoi kete mesazh Egles:

“Perse nuk u thellove dhe te mendoheshe mire para se te vije ne publik? Te ka pasur shoqe Natasha…nuk jemi familje qe te meritonim gjera te tilla. Une jam gati te jap celesat e shtepise, lere punen se nuk eshte puna ajo qe te ben te gezuar vetem se gjendja ekonomike e imja te siguron…. zgjidh e merr, djalin tend afer apo punen. Djalin do e besh me probleme psikologjike nese e ndan nga gjyshja dhe babai pas 4 vitesh. Do te ta gjej punen do vete edhe te ministria e Arsimit…Zgjidh e merr shendetin e femijes se ju e dini sa e do detin, babane. zgjidhi keto jane ofertat e mia, jemi ne proces dhe nuk e vendos as ti as une por e vendos ligji”.

Pasi vjen momenti i perballjes, nusja tha keto fjale per vjehrren:

“Mbaroi zonja? Po te them per here te fundit ti je shkaktarja kryesore qe une jam ketu sot, me vjen keq se ne te dyja kemi qene shoqe dhe sme erdhi aspak mire qe mohove faktin qe te dyja kemi qare hallet, kam marre kredi per here te pare per ty. une s’mund te bej shou sic ben babai i djalit, per hir te tv, te lutem qetesohu, mami Tasha a i more ti femijet e tu? a u regove kuceder? ashtu do tregohem edhe une”.

Pjese nga debati:

Vjehrra: Nuk e praon qe je puthur me Armandon javen e pare? epo je e tmerrshme, je e semure.

Nusja: Une jam nene

Vjehrra: Nuk jane nena si ty qe s’i japin qumeshtin femijes.

Nusja: Ruaj qetesine

Vjehrra: Nese ne gjykate do te te nxjerr me ke del jashte shtetit, do shikosh dhe do vij prape te Arditi.

Nusja: Je fantazuese ne makimum, kete skene e ka bere edhe ne gjyq sa e ka nxjerre jashte salles gjyqtarja. Te mos beje te njejten gje por te thote te verteten.