Përzierja magjike që shëron të gjitha llojet e cisteve

2017-05-20 në ora 16:31

Vajzat dhe gratë janë duke u përballur në ditët e sotme me një problem shumë shqetësues, me shfaqjen e cisteve në vezore. Në rastet që ato arrijnë t’i evidentojnë në kohë, kanë më shumë shanse t’i trajtojnë dhe të shërohen plotësisht prej tyre. Në të kundërt, ato mund të bëhen shkak i shumë problemeve të tjera shëndetësore që mund të bëhen shumë të rrezikshme.

Por, ka një mënyrë shumë efektive që trajton cistet, astmën dhe bronkitin. Ky ilaç ka dy përbërës kryesorë që janë alkooli dhe Aloe Vera. Marrja e dy dozave në ditë nga kjo përzierje përmirëson gjendjen tuaj plotësisht.

Përbërësit:

  • 500 ml alkool
  • 500 gram mjaltë
  • 0.75 l verë të kuqe
  • 500 gram kafe çikoreje (kafe e veçantë e nxjerrë nga rrënja e çikoreve/ e gjeni në dyqanet e bimëve mjekësore)
  • 150 gram gjethe Aloe Vera

Përgatitja:

Pastroni gjethet e Aloe Verës dhe grimcojini ato në copa të vogla. Hidhini në një tas të madh së bashku me alkoolin, mjaltin, verën dhe kafenë. Përziejini mirë dhe hidheni përzierjen në një kavanoz të madh.

Mbylleni atë me kapak dhe vendoseni në një vend të errët për 14 ditë. Kullojeni pas kësaj dhe hidheni në një enë qelqi të pastër. Hani nga 1 lugë gjelle tre herë në ditë një orë para vakteve.

Shënim:

Nuk duhet të hani asgjë një orë para dhe pas marrje së ilaçit.