Politikani i njohur bëhet baba për herë të gjashtë, ja çfarë emri të çuditshëm ja ka vënë bebes

2017-07-05 në ora 17:03

Deputeti konservator Jacob Rees-Mogg e ka emërtuar fëmijën e tij të gjashtë Sixtus Dominic Boniface Christopher.

Backbencher njoftoi ardhjen e re në Instagram, ku vëmendja u përqendrua tek emri tërheqës.

“Helena dhe unë shpallim me gëzim të madh që kemi një fëmijë të emëruar Sixtus, një vëlla për Pjetrin, Marinë, Thomain, Anselmin dhe Alfredin”. Tha Rees-Mogg.

Emri Sixtus nga greqishtja e vjetër nënkupton “i lëmuar”, kuptim ky i cili po cilësohet i çuditshëm nga mediat./Gazeta Shneta/

Instagram/Jacob Rees-Mogg

Jacob Rees-Mogg and family