Rezultatet e fundit: 12 raste pozitive me Covid-19 dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

2021-06-15 në ora 15:00

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 2,668 testime të kryera janë konfirmuar 12 raste pozitive me Covid-19.

Në 24 orët e fundit nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes si rezultat i përkeqësimit të gjendjes shëndetësore nga Covid-19 shkruan Gazeta Shneta.

Në anën tjetër, 119 pacientë e kanë mposhtuar Covid-19, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është mbi 105 mijë.

Deri më sot, numri i rasteve aktive është 238.

Mes tjerash është bërë e ditur se përgjatë kësaj periudhe janë administruar 3,205 doza të vaksinës anti covid, kurse deri më sot janë vaksinuar 11,019 qytetarë me dozën e dytë./GazetaShneta/