SHBA shënon më shumë se 19,500 raste të reja me COVID-19

2020-06-15 në ora 15:00

Të dielen, Universiteti Johns Hopkins raportoi se SHBA vetëm gjatë kësaj dite kishte 19,532 raste të reja.

SHBA tashmë ka të paktën 2,094,058 raste me COVID-19 dhe të paktën 115,732 viktima shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Gjithsej të dhënat përfshijnë raste nga 50 shtetet./GazetaShneta/