Skandaloze: Mjeku ua tregon gishtin qytetarëve në protestën e Gjilanit

2017-03-03 në ora 18:33

Kanë kaluar një vit që kur mësuesja 27-vjeçare nga Gjilani, Arbenita Spahiu, ndërroi jetë pak orë pasi lindi beben e saj në Spitalin e Gjilanit.

Prokuroria po e cilëson vdekjen si të dyshimtë dhe po heton për neglizhencë mjekësore. Sot në kërkim të drejtësisë ka pasur edhe protesta.

Në ditën kur Arbenita Spahiu i mbushi një vit nga vdekja e saj, e cila ende vazhdon të cilësohet si e dyshimit, disa qytetarë kanë protestuar.

Ata kanë kërkuar drejtësi për këtë rast.

Por, diçka e çuditshme ka ndodhur derisa kjo protestë po mbahej. Aty është parë një mjek derisa ua çonte gishtin protestuesve.

Aktori i njohur Fatmir Spahiu, ka bërë publike një fotografi nga kjo ngjarje dhe ka thënë se me këtë veprim janë fyer të gjitha gratë shtatzëna, shkruan Express.

“Ky gisht sot është ngritur gjate protestes per vdekjen e dyshimt te Arbenita Spahiut, pra gishti i drejtohet protestuesve te cilet kerkojne drejtesi duke mos e prejudikuar ate… ky gisht ndonse i nje individi pa respekt nga zyra e mjekeve ose motrave i drejtohet edhe grave shtatezan dhe familjarve tjere ne proteste, ky gisht e ka vendit ne polici per provokim te turmes, ky gisht e ka vendin edhe dikah tjeter por nuk eshte rasti tash!  #marrjanuknjehkufi”, ka shkruar Spahihu në profilin e tij në Facebook.