Sulmi në zemër dhe konsumimi i ujit, gjithçka që duhet të dini

2018-03-08 në ora 07:44

Njeriut i nevojitet një sasi e konsiderueshme e ujit në mënyrë që të largojë të gjitha toksinat nga trupi.

Pirja e ujit në një kohë të caktuar maksimizon efektivitetin e organeve të brendshme

2 gota ujë pasi jeni zgjuar, ndihmon në aktvizimin e organeve të brendshme dhe tërë trupit.

1 gotë ujë, 30 minuta para se të hani diçka ndihmon në tretjen më të lehtë të ushqimit.

1 gotë ujë para se të bëni dush, ndihmon në uljen e presionit të gjakut.

1 gotë ujë para se të shkoni në shtrat shmang goditjet në zemër, transmeton Gazeta Shneta.

Sipas, Dr. Virend Somers, kardiologu nga klinika Mayo, tregon se shumica prej sulmeve të zemrës ndodhin gjatë ditës nga ora 6 e mëngjesit deri në orët e mesditës.

Mjekët thonë se në të vërtetë edhe mënyra si e bëni gjumin ndikon jashtëzakonisht shumë në gjendjen e zemrës.

Dhimbja në zemër fillon nga krahu i majtë, derisa vazhdon më tej me djersitje të forta, me vjellje dhe dhimbje të fortë në mjekër.

Nëse kjo ndodhë atëherë mjekët rekomandojnë t’i përdorni disa aspirina./Gazeta Shneta/