Thaçi flet për gjendjen shëndetësore të Bajram Rexhepit

2017-04-26 në ora 15:44

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vazhdon të shpresojë për përmirësimin e gjendjes shëndetësore të ish-kryeministrit Bajram Rexhepi pas fillimit të trajtimit jashtë Kosovës.

“Iu shpreh mirënjohje mjekëve të QKUK-së për kujdesin dhe profesionalizmin që treguan për trajtimin adekuat të Bajram Rexhepi”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij ën Facebook, transmeton Klan Kosova.

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi është dërguar për shërim jashtë vendit për shërim pas sulmeve në tru të pësuara para tetë ditësh.

Rexhepi është në gjendje kome tash e tetë ditë.