Top 7 frutat më të preferueshëm gjatë shtatëzanisë për zhvillim normal të bebës suaj

2020-06-11 në ora 19:30

Bërja e zgjedhjeve të shëndetshme të ushqimit është thelbësore për gratë kur janë shtatzënë.

Kjo pasiqë dieta e tyre do t’i sigurojë fetusit lëndë ushqyese të domosdoshme për rritjen dhe zhvillimin shkruan MedicalNewsToday.

Në këtë artikull, ne shpjegojmë pse është e rëndësishme të hani fruta gjatë shtatëzanisë përcjell Gazeta Shneta.

Frutat më të mirë për të ngrënë gjatë shtatëzanisë

1)Kajsi

Kajsitë përmbajnë: vitaminat A, C dhe E, kalcium, hekur, kalium, beta karoten, fosfor dhe silic

Të gjitha këto lëndë ushqyese ndihmojnë në zhvillimin dhe rritjen e foshnjës. Hekuri mund të parandalojë aneminë dhe kalciumi ndihmon që eshtrat dhe dhëmbët të rriten të fortë.

2) Portokallet

Portokallet janë një burim i shkëlqyeshëm i: folateve, vitaminës C dhe ujit.

Portokallet janë të shkëlqyera për ta mbajtur një person të hidratuar dhe të shëndetshëm.

Vitamina C mund të ndihmojë në parandalimin e dëmtimit të qelizave dhe të ndihmojë në përthithjen e hekurit.

Folatet mund të ndihmojë në parandalimin e defekteve të tubit nervor, të cilat mund të shkaktojnë anomalitë e trurit dhe palcës kurrizore te një fëmije.

2)Mangot

Mangot janë të pasura me vitamina A dhe C.

Një filxhan mango e copëtuar siguron 100 përqind të ndihmës ditore të rekomanduar të një personit me vitaminë C dhe më shumë se një e treta e tyre është vitaminë A.

Një foshnjë e lindur me mungesë të vitaminës A mund të ketë imunitet më të ulët dhe një rrezik më të lartë për komplikime pas lindjes, siç janë infeksionet e frymëmarrjes.

4) Dardha

Dardhat sigurojnë shumë lëndë ushqyese si: fibër, kalium dhe folate.

Marrja e mjaftushme e fibrave në një dietë të shtatëzanisë mund të ndihmojë në lehtësimin e kapsllëkut, një simptomë e zakonshme e shtatzënisë.

Kaliumi mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës si për gruan ashtu edhe për fëmijën. Gjithashtu stimulon rigjenerimin e qelizave.

5)Shegët

Shega mund t’u japin grave shtatzëna mjaft: vitaminë K, kalcium, folate, hekur, protein dhe fibër.

Shegët e dendura ushqyese janë gjithashtu një burim i mirë energjie, dhe përmbajtja e tyre e lartë e hekurit ndihmon në parandalimin e mungesës së hekurit.

Vitamina K është gjithashtu thelbësore për mirëmbajtjen e eshtrave të shëndetshëm.

Hulumtimet sugjerojnë që pirja e lëngut të shegës mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të dëmtimit të placentës.

6) Avokado

Avokadot janë një burim i shkëlqyeshëm i: vitaminave C, E, dhe K, acide yndyrore të pangopura, fibër, vitamina B, kalium dhe baker.

Avokadot përmbajnë yndyrna të shëndetshme që sigurojnë energji dhe ndihmojnë për të parandaluar defektet e tubit nervor.

Gjithashtu forcojnë qelizat përgjegjëse për ndërtimin e lëkurës dhe indeve të trurit të foshnjës në zhvillim.

Kaliumi në avokado mund të sigurojë lehtësim nga dhimbjet e këmbëve, një tjetër simptomë që është e zakonshme gjatë shtatëzënësisë, veçanërisht në tremujorin e tretë.

7)Bananet

Bananet përmbajnë nivele të larta të: vitaminës C, kalium, vitamina B-6 dhe fibër.

Përmbajtja e lartë e fibrave të bananeve mund të ndihmojë në kapsllëkun që lidhet me shtatzëninë, dhe ka disa prova që sugjerojnë se vitamina B-6 mund të ndihmojë në lehtësimin e nauzës dhe të vjellat në shtatzëninë e hershme./Gazeta Shneta/