Vajza rruan kokën për të mbledhur para në ndihmë të vëllait me kancer (Video)

2017-04-26 në ora 12:57

Një vogëlushe 9-vjeçare preu flokët në mbështetje të të vëllait më të madh në moshë që ishte me kancer. Ndërkohë që iu afrua makina tek koka asaj filloi t’i rridhnin lotë, ndërsa theksoi se po e bëntë këtë për dikë që e donte shumë.

Të dy fëmijët humbën nënën pesë vite më parë nga kanceri dhe duket se kjo ka qenë një tjetër shtysë për vajzën krahas dashurisë për të vëllain, shkruan Albeu.com.

Deri më tani ajo ka mbledhur rreth 20 mijë dollarë ndihma nga shoqatat kundër kancerit në ndihmë të vëllait të saj.