Vdes Dior Sadiku, babai i të cilit akuzoi mjekët për keqtrajtim dhe jo-profesionalizëm

2017-03-17 në ora 20:19

Selman Sadiku, babai i foshnjës Dior Sadiku i lindur më 18.02.2017, ka shpërndarë sot lajmin e hidhur për të dhe familjen e tij.

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë Diori i vogël pas problemeve shëndetësore, shkruan Gazeta Shneta.

Selman Sadiku kërkoi shpëtim për djalin e tij ditë më parë për t’ia siguruar shërimin, por atij shpresat ia prenë mjekët nga Spitali i Beogradit.

Paraprakisht, Sadiku me një postim në rrjetet sociale kritikoi ashpër mjekët në Kosovë që trajtuan të birin e tij me mos-profesionalizëm dhe për keqtrajtim, çka quan në keqësimin e gjendjes së Diorit të vogël.

Për shpëtimin e tij u organizua edhe një aksion humanitar, por i cili u ndërpre nga vetë babai i Diorit, pas rezultatit zhgënjyes që mori në spitalin beogradas. /Gazeta Shneta/