Vdes foshnja 2 muajshe, pasi morri 8 vaksina rresht!

2017-05-02 në ora 15:30

Një familje tjetër po mban zi për humbjen e fëmijës së tyre dy mujore pas vaksinimeve rutinore. Cash Dewayne Thomas pati episode apneje pas injektimit të vitaminës K dhe vaksinës së hepatitit B që i ishte dhënë atij në lindje. Kur nëna e tij kërkoi ndihmë nga mjekë të shumtë, ata injoruan shqetësimet e saj dhe nuk donin ta vendosnin foshnjen në një monitor të frymëmarrjes, transmeton Gazeta Shneta.

Në kontrollin e tij të mirë për dy muaj, pediatri i Cash-it siguroi nënës së tij se vaksinat ishin të sigurta, dhe kështu nëna e saj morri besimin e mjekut duke nënshkruar dhënien e tetë dozave vaksinore, pa u përfshirë problemet e frymëmarrjes në nënshkrim. Ai vdiq 16 ditë më vonë, ditë këto nga më kritiket që kalojnë foshnjat.

Sipas Natural News, pas varrosjes së djalit të tyre, prindërit e Cash-it, Whitney Hill dhe Jesse Dewayne Thomas, panë se ata i besonin mjekut për instinktet e tij. Ata i besuan mjekët me djalin e tyre të mitur dhe e dinin se vaksinat çuan në problemet e frymëmarrjes dhe përfundimisht në vdekjen e tij.

Nëna dhe babai duan të dërgojnë një mesazh të fortë tek prindërit që mbështesin vaksinat dhe shpresojnë se historia e djalit të tyre do të ndihmojë shpëtimin e të tjerëve./Gazeta Shneta/