Zbardhja e dhëmbëve më e lehtë se kurrë, me vetëm dy përbërës (VIDEO)

2017-07-05 në ora 15:15

Çdokush dëshiron që buzëqeshja e tij të jetë e përsosur. Megjithatë, mbajtja e tyre nuk është e lehtë aq sa duket.

Ne nuk jemi duke u kujdesur për dhëmbët ashtu siç duhet dhe përdorimi i përhershëm i pastave komerciale është vetëm duke hedhur më shumë karburant në zjarr, transmeton Gazeta Shneta.

Për fat të mirë, ne do t’ju tregojmë se si të përgatitni recetën për zbardhjen e dhëmbëve, e cila po rezulton të jetë mjaft efikase.

Përbërësit:

  • Vaji i kokosit
  • Shafrani i Indisë

Instruksionet:

  • Shtoni shafranin e Indisë në një filxhan.
  • Fillimisht vlojeni vajin e kokosit, pastaj vendoseni në një kavanoz dhe shtojeni në filxhan, pa e humbur temperaturën e ngrohtë.
  • Përzieni përbërjën, deri sa të fitoni një pastë homogjene.

Receta juaj është gati, mjafton vetëm ta përdoroni dhe t’i shikoni efektet magjike!

Në rast se nuk e kuptoni dot recetën në pjesën tekstuale, shikojeni videon më poshtë për ta parë procedurën vizualisht./Gazeta Shneta/