12 raste pozitive me Covid janë regjistruar në vendin tonë

2022-05-21 në ora 15:30

Plus 12 raste pozitive me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, brenda kësaj periudhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa 29 qytetarë janë shëruar shkruan Gazeta Shneta.

Në anën tjetër, 113 doza të vaksinës kundër Covid janë administruar, kurse deri më sot janë vaksinuar 102,545 qytetarë me doza përforcuese dhe doza të treta.

Aktualisht, në vendin tonë janë 213 raste aktive. /Gazeta Shneta/