14-vjeçari e ther me thikë një 21-vjeçar në Prishtinë

2017-05-02 në ora 13:04

Një therje me thikë ka ndodhur sot në një shkollë të kryeqytetit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 11 ka marr informatën se në Lagjen e Spitalit në Prishtinë, në oborrin e një shkolle një person është ther me thikë, raporton Gazeta Shneta.

“Bëhet fjalë për G.I., mashkull 21-vjeç, i cili është dërguar menjëherë në QKUK për tretma”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Policia bënë të ditur se për këtë rast është arrestuar një person.

“Policia ka arrestuar të dyshuarin L.G. mashkull 14-vjeç dhe gjithashtu i është konfiskuar edhe mjeti (thika) e cila dyshohet të jetë përdorur në këtë rast”, deklaron Policia. /Gazeta Shneta/