18 viktima dhe 1,891 raste të infektimit me Covid në 24 orët e fundit

2021-08-28 në ora 15:00

Vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 18 raste të vdekjes dhe 1,891 raste të infektimit me Covid.

Kështu është bërë e ditur në raportin e fundit 24 orësh të Ministrisë së Shëndetësisë (MSh) shkruan Gazeta Shneta.

“Nga 13.120 testime, 1.891 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.”, thuhet në njoftim.

Brenda kësaj periudhe 1,483 qytetarë janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive ka arritur në 25,797.

Së fundmi, MSh-ja bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 15,967 doza të vaksinës kundër Covid, kurse 267,979 qytetarë janë vaksinuar edhe me dozën e dytë të vaksinës./GazetaShneta/