22 vajza dhe 16 djem kanë lindur dje në Gjinekologji

2017-05-24 në ora 08:32

Në klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, gjatë ditës së djeshme janë kryer 37 lindje.

Një nga lindjet ka qenë me binjakë, raporton Gazeta Shneta.

22 vajza dhe 16 djem kanë ardhur në jetë dje në Gjinekologji.

17 gra janë bërë nëna për herë të parë ndërsa 22 gra kanë kryer lindjen me prerje cezariane. /Gazeta Shneta/