24,000 raste reja shënohen në SHBA

2020-06-17 në ora 12:36

Të paktën 24,219 raste të reja me COVID-19 dhe 840 viktima u regjistruan në SHBA.

Sipas Universitetit Johns Hopkins prej të paktën 2,137,707 të infektuarve me COVID-19 dhe 116,962 viktima, janë tashmë të regjistruara në SHBA shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet./GazetaShneta/