Arsyeja pse duhet të shtoni kripë në kafe

2017-04-12 në ora 14:30

Një studim nga gazeta Nature tregoi se jonet e natriumit e largojnë shijen e hidhur të kafës, si dhe njëkohësisht përmirëson shijen e saj.

Ish-shefi i kompanisë teknologjike Microsoft Nathan Myhrvold e bëri këtë zbulim pasi hodhi një sasi të vogël kripe tek një i ftuar tjetër shkruan The Independent, transmeton Gazeta Shneta.

Kafja me kripë ka ndikim të mirë në shëndet./Gazeta Shneta/