Babai ia merr jetën foshnjës me ketë gabim në makinë

2018-06-23 në ora 16:32

Një foshnjë 6-muajshe është gjetur i pa jetë në veturën e babait të tij, i cili e kishte harruar atë në veturë.

Babai kishte shkuar të e marrë fëmijën në çerdhe në ora 5:30 të premtën, por punëtorët e çerdhës i kishin thënë atij se nuk e kishin parë fëmijën gjatë gjithë ditës.

Burri më pastaj kishte kuptuar që kishte harruar të e dërgonte fëmijën në çerdhe, dhe e kishte lënë atë në veturë.

Ndihma e shpejtë kishte tentuar të e shpëtonte foshnjën por njesitet përkatëse në vendin e ngjarjes konstatuan vdekjen e tij. Prindërit e fëmijës kanë pësuar shok dhe janë dërguar menjëherë në spital./GazetaExpress/