Çfarë duhet të hamë që ta largojmë erën e hudhrës?

2017-04-16 në ora 10:12

Hudhra, për shkak të përfitimeve të saj shëndetësore, praktikohet nëpër ushqime apo hahet në mënyrë direkte nga ne.

Më pas shqetësimi kryesor qëndron tek era, e cila mbetet në gojën tonë për një kohë të gjatë.

Fatmirësisht, sipas një studimi të zhvilluar nga shkenctarët, ata ofruan shumëllojshmëri ushqime për largimin e kësaj ere kudërrmuese.

Disa nga ushqimet që cekën shkencëtarët ishin magdanozi, spinaqi,nenexhiku, molla e papërpunuar, pijet joalkoolike, çaji i gjelbër dhe lëngu i limonit shkruan Discover Magazine, transmeton Gazeta Shneta.