Dashuria e çiftit me sindromën Down që hodhi poshtë kritikat

2017-02-24 në ora 18:23

Maryanne dhe Tommy Philling u martuan në vitin 1995 dhe ishin ndër çiftet e para me sindromën Down që bënin një gjë të tillë.

Asokohe, martesa e tyre u llogarit si një gabim i madh duke marrë kritika të mëdha, shkruan Daily Mail, përcjell Gazeta Shneta.

Tash 22 vjet, ky çift vazhdon të jetojë ende i lumtur me Maryanne si 45-vjeçare dhe Tommy si 59-vjeçar.

Ata tani kanë një faqe Facebook-u e cila përcillet nga mijëra tifozë. /Gazeta Shneta/