Doktori kinez: Vëmendje, kjo mund t’i ndodhë secilit djalë gjatë gjumit (Foto)

2017-04-12 në ora 09:33

Një djalë 11 vjeçar nga Kina, i është dashur ta heq njërin testikul për shkak se i është përdredhur për 540 shkallë dhe u kthye në ngjyrë të kuqe dhe vjollce.

Ai u dërgua menjëherë në spital, pasi nuk mund të ecte nga dhimbjet e mëdha, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Doktorët në Hangzhou ia hoqën testikulin e vdekur pas një operacioni mjaft të komplikuar.

Tani shanset e tij që të bëhet prind, janë pothuajse të shuara.

Doktorët kanë tërhequr vëmendjen se kjo gjë mund t’i ndodhë secilit djalë apo burrë gjatë kohës kur fle.

Sipas tyre, përdredhja e testikulit në 90 shkallë mund ta vrasë atë në një javë; 180 shkallë në tri ditë dhe 360 shkallë në 12-24 orë. /Gazeta Shneta/

Liang Liang was admitted to hospital with a pain in his scrotum that was making him walk awkwardly (pictured:Doctors found his spermatic cord had twisted - known as testicular torsion (pictured: an illustration of the boy's condition)