Nëna shpërndan fotografitë tepër prekëse me djalin i cili vdiq nga kanceri (Foto)

2017-04-12 në ora 09:18

Një nënë me zemër të thyer ka shpërndarë fotografitë tepër emocionale me djalin e saj 4 vjeçar i cili vdiq nga kanceri.

Ruth Scullu nga Meryland, humbi djalin e saj Nolan gjatë muajit shkurt, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Kanceri, i cili preku indet e buta është tepër agresiv dhe mund të shpërndahet shumë shpejt në trup, duke u bërë rezistent edhe ndaj të gjitha formave të trajtimit.

Norman came down with a stuffy nose in September 2015, which his parents assumed was a common cold

Nolan rezistoi vetëm 15 muaj që nga diagnostikimi me sëmundjen.

Në një postim në facebook, nëna Ruth ka shpërndarë fotografitë e djalit, ku shihet se si sëmundja e shkatërroi atë ditë pas dite.

Nëna ka shkruar:

Unë: Zemër… nuk mund të qëndroj më. E vetmja mënyrë për të mbajtur të sigurt është në parajsë. (Zemra ime u shkatërrua)

Nolan: Në rregull, unë do të shkojë në parajsë dhe do të luaj deri sa të vish ti! Ti do të vish apo jo?. /Gazeta Shneta/

Two months later, he received his cancer diagnosis and the 'stuffy nose' was actually a tumor compressing his airwayRuth described how Nolan went through rounds of chemotherapy and radiation, progressively getting weaker

Memorial: Ruth described her son as 'a warrior who died with dignity and love' and has set up a GoFundMe page to help cover medical expenses (Pictured in December 2016)