A duhet ta lani foshnjën tuaj çdo ditë, ja çfarë thonë studimet shkencore

2018-04-19 në ora 20:42

Banjat janë të mahnitshme për bebet, ato e mbajnë foshnjën të pastër dhe u japin atyre atë aromë unike që gjithkush e pëlqen.

Por, në fakt ato nuk kanë nevojë për këtë larje për ta marrë atë erën e mirë.

Arsyeja qëndron sepse foshnja nuk ka nevojë të laget çdo ditë sepse lëkura e tij është shumë e ndjeshme dhe mund të shkaktojë sëmundje të tilla si ekzema.

Një tjetër arsye është sepse fëmijët e vegjël tentojnë të qëndrojnë më shumë ose më pak në një vend gjatë gjithë ditës, transmeton Gazeta Shneta.

Kjo do të thotë se ata nuk janë aq të pista për shkak se nuk zvarriten dhe kështu nuk kërkojnë një session të përditshëm të pastrimit.

Sidoqoftë, nëse foshnja juaj mbanë aromë të keqe atëherë një banjë dhe sfungjer është zgjedhje ideale.

Megjithatë, sapo fëmijët të hynë në adoleshencë, banja e përditshme duhet të jetë një domosdoshmëri./Gazeta Shneta/