E godet me veturë një grua dhe ik kur mbërrin policia, dëshmitarët i vihen pas (Video)

2017-03-24 në ora 16:35

Para vetëm pak çastesh, ndodhi një aksident shumë afër Postës së Madhe në Prishtinë, raporton Gazeta Shneta.

Një person ka goditur një grua me veturë, e cila po kalonte rrugën për të hipur në trotuar. Edhe pse nuk është goditur rëndë, ajo është alivanosur ndërsa personat tjerë iu afruan për ndihmë.

Shoferi që e ka goditur doli nga vetura, ndërkaq dëshmitarët që e panë rastin njoftuan ambulancën dhe policinë.

Me të mbërritur policia, personi që e ka goditur gruan, tenton të largohet nga vendi i ngjarjes, ashtu siç shihet edhe në video.

Dëshmitarët i vihen pas, megjithatë ai me forcë arrin të largohet.

Policia që erdhi në vendin e ngjarjes, bëri të ditur se iu vë pas menjëherë personit të dyshuar, ndërkaq viktima është jashtë rrezikut për jetë. /Gazeta Shneta/