E pabesueshme: Lajmërohen prindërit e vajzës që u gjet në xhungël me majmunë (Foto/Video)

2017-04-17 në ora 13:49

Një familje nga India po pretendon se vajza e njohur si ‘Mogli’ e cila u rrit nga majmunët në xhungël, është e tyre.

Ramzan Ali Shah dhe gruaja e tij Nazma, thonë se vajza e cila u gjet nga policia nën shoqërimin e tre majmunëve, iu kishte humbur më 28 mars të vitit të kaluar derisa ishin duke blerë ushqime, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Prindërit e kanë vizituar vajzën dhe tashmë pritet të vërtetohet nga ADN-ja.

Family: Ramzan Ali Shah, 45, and his wife Nazma, 35, both pictured, claimed the so-called 'Mowgli Girl' found living in the jungle with monkeys is their daughter

“Ajo është vajza ime. Kur na humbi kemi bërë gjithçka për ta gjetur”, ka thënë babai i saj.

Ai ka thënë se nëna Nazma nuk kishte ngrënë bukë me javë, me shqetësimin se vajza e saj kishte vdekur ose ishte grabitur nga trafikantët. /Gazeta Shneta/

Lost and found: The impoverished family from Jaunpur, in Uttar Pradesh, visited their 'daughter' in a children's home on Monday after reading stories claiming she was found in a remote nature reserve in Bahraich, 260km from where they live

Heartbroken: Ramzan, who says he abandoned all hope of finding his daughter, told MailOnline how his wife Nazma, above, could not eat or sleep for weeks after their daughter went missing