E rëndë: Mbi 270 mijë persona kanë ndërruar jetë nga covid-19 në SHBA

2020-12-02 në ora 23:42

Përgjatë muajve të pandemisë, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar mbi 270 mijë viktima si pasojë e covid-19.

Të dhënat e publikuara nga Universiteti i Johns Hopkins kanë bërë të ditur se deri më tani janë regjistruar mbi 270 mijë viktima dhe 13,741,687 të infektuar shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit SHBA-të shënuan mbi 20 mijë raste pozitive dhe 239 viktima./GazetaShneta/