Ethet dhe diarreja janë dy nga simptomat që tregojnë se bebi juaj po përballet me dehidratim

2021-04-22 në ora 17:38

Nëse bebi juaj ekspozohet ndaj temperaturave ekstreme ose humb lëngjet për shkak të të vjellave apo diarresë, mund të jetë duke u përballur me dehidratim.

Fëmijët mund të humbasin sasi të mëdha të lëngjeve dhe kripërave përmes aktivitetit fizik shkruan Parenting.FirstCry, transmeton Gazeta Shneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Nëse bebi juaj përballet me ethe, diarre ose të vjella, kjo mund të jetë si arsyje e dehidratimit.

Në lidhje me shenjat dhe simptomat e zakonshme të dehidrimit mund t’i gjeni më poshtë:

-Urina e errët dhe me erë,

-Buzë të thata,

-Etje e rritur,

-Pak ose aspak lot,

-Dhimbje koke dhe marramendje./GazetaShneta/