Foshnja ia shpëton jetën nënës së prekur nga kanceri në gji (Video)

2017-02-22 në ora 17:44

Është vetëm foshnje, por ia ka shpëtuar jetën nënës së tij.

Sarah Boyle rrëfen rastin e saj të diagnosifikimit me kancer të gjirit.

Ajo tregon se si djali i saj, tashmë 1 vjeç, qante kur e ushqente me gjirin e djashtë, shkruan BBC, transmeton Gazeta Shneta.

Nëna u shqetësua nga kjo gjë dhe shkoi për vizitë te gjinekologia, e cila e këshilloi të bënte një skaner dhe biopsi.

Dy javë më vonë ajo u diagnostifikua me kancer të gjirit të djathtë dhe tash është duke u trajtuar.

Tani ajo e quan birin e saj “hero” që ia shpëtoi jetën. /Gazeta Shneta/