Gruaja i dha lamtumirën burrit të saj që po vdiste nga koronavirusi përmes Skype, nuk mund të merrte pjesë në varrimin e tij

2020-04-27 në ora 23:30

Marini dhe vajza e saj i thanë lamtumirën burrit dhe babait, i cili vdiq nga Covid-19. Ata nuk mund ta shihnin atë një javë para se ai të vdise, përveç thirrjeve në Skype dhe nuk mund të merrnin pjesë në funeralin e tij

Marini Smith thotë se në tre javët e fundit, ajo, babi i saj dhe vëllau i saj kanë rezultuar të gjithë pozitiv për koronavirus, të njëjtin virus që vrau burrin e sa, Rayshonte Smith. Ajo nuk kishte dalë nga shtëpia që nga ajo kohë, transmeton Gazeta Shneta.

“Njerëzit në familje filluan të shfaqnin simptoma të ngjashme me gripin, asnjë ide që mund të ishte gripi. Burri im, kishte vetëm ethe”, tha Marini Smithi.

Me rregulla të rrepta të distancës sociale, hera e fundit që Marini Smith pa burrin e saj ishte 16 marsi kur ai u pranua në spital.

“Një infermiere i jepte telefonin e saj burrit tim dhe mund të komunikonim me Skype”, shtoi Marini Smith.

Vetëm shtatë ditë pasi mbërriti në spital, Rayshone Smith vdiq. As gruaja e tij dhe e bija nuk mund të merrnin pjesë në funeralin e tij. Ata u detyruan të shikojnë videot nga telefoni celular. /GazetaShneta/