Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

2017-03-10 në ora 17:43

Të mërzitur me qimet në vendet intime? Dëshironi t’i hiqni përgjithmonë?

Atëherë, duhet të përdorni këtë recetë e cila është e përbërë nga përbërës që veçse gjenden në kuzhinën tuaj, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle sodë buke

– Një gotë ujë, ose përafërsisht 250 ml ujë

Përgatitja:

Vloni ujin dhe gjatë vlimit hidhni sodën e bukës. Përzieni ato mirë.

Përdorimi:

Merrni një copë pambuku dhe futeni atë në lëngun e fituar. Pambukun e lagur vendoseni në zonën gjenitale dhe mbajeni aty tërë natën.

Në mëngjes, largojeni pambukun dhe pastrojeni lëkurën me ujë të nxehtë.

Posa të pastroni, përdorni një krem të rregullt hidratues dhe këtë e përsëritni tre herë në javë.

Kur të përfundon terapia e tretë, do të shihni rezultatet që i keni pritur!