Horoskopi ditor, 18 Korrik 2020

2020-07-18 në ora 08:31

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme..

Dashi

Me përafrimin e planeteve kjo e Shtunë nuk do jetë aq e mirë në lidhjen tuaj. Mund të keni debate të ashpra që mund të ju prishin ditën. Beqarët do ishte mirë të mos debatojnë fare. Për ata që punojnë do jetë dita më e lodhshme e javës.

Demi

Demët këtë të Shtunë do kenë një energji shumë të madhe aq sa nuk mund t’i fshehin ndjenjat e tyre dhe do të flasin gjithë ditën për to. Beqarët mund të teprojnë me fjalë ndaj simpative të tyre. Në punë mund të mos ndjeheni mirë.

Binjakët

Sipas mundësive dilni të shëtisni me më të dashurin tuaj, do të ndjeheni dhe kaloni një ditë të bukur. Beqarët mund të kenë një ditë enigme, pranoni çdo ofertë që merrni. Në punë mos merrni ndonjë vendim të madh, prisni deri javën e ardhshme.

Gaforrja

Do të keni një ditë të këndhsme me të dashurin apo dashurën tuaj. Por keni kujdes që të mos i mërzitni ata me ndonjë fjalë që ju e thoni sepse lehtë mund të keqkuptoheni. Në punë tregohuni informues dhe ndihmës për të tjerët.

Luani

Këtë të Shtunë të 18 Korrikut mos u merrni shumë me detajet sepse jo çdo gjë është në perfeksionizmin maksimal. Energjia qiellore mund t’ju tundojë dhe mund t’ju shtyej që të kritikoni të dashurin/dashurën tuaj por keni kujdes. Dita në punë nuk do ju shkoj aq mirë.

Virgjëresha

Kombinimi i yjeve nuk është në anën tuaj dhe dashuria që ju duket aq e madhe në realitet nuk është aq. Kthehuni në realitet dhe shikoni e mendoni gjërat ngadalë sepse jo çdo gjë që duket është e vërtetë. Në punë mund të keni keqkuptime me kolegët tuaj.

Peshorja

Edhe pse ju shumë e dashuroni partnerin tuaj ju jeni edhe shumë kurioz dhe kritikë herë pas here ndaj tyre. Dhe kjo kritikë e juaja ndaj partnerëve mund t’i bëjë ata të pasigurt në veprimet e tyre. Në punë çdo gjë në masën e vet, mos rrini pa punuar por edhe mos u lodhni shumë.

Akrepi

Këtë të Shtunë ndikimi i yjeve mund t’ju bëjë që e gjithë dita t’ju shkoj mbarë dhe të keni një ditë të ëmbël. Beqarët mund të takojnë një person të ëndrrave të tyre. Në punë mos bëni gjë fshehurazi sepse mund të zbuloheni, dhe kur të zbuloheni mund të ndëshkoheni për gabimet tuaja.

Shigjetari

Nëse mendoni t’i thoni diçka të dashurit tuaj do ishte mirë ti thonit sa më thjesht dhe të jeni sa më të drejtëpërdrejtë me ta. Kjo do i lehtësonte punët për ju dhe atë. Në punë mund të keni pengesa gjatë gjithë ditës por do arrini dja dilni pa marrë parasysh se çfarë pengesave keni.

Bricjapi

Pozicionimi i yjeve tregon se këtë të Shtunë mund të takoni ish të dashurin/dashurën tuaj. Edhe pse mund të jeni shumë të nevrikosur me ta takimi me ta do ju ëmbëlsoj ditën. Në punë do keni debate të ashpra me kolegët tuaj dhe heshtja juaj do ishte më e mirë se sa debatet e gjata.

Ujori

Jo çdo person është perfekt, as ju nuk jeni perfekt, kështu që gabimet e vogla të partnerit tuaj mos i rritni dhe mos i merrni shumë afër zemrës që dita juaj t’ju shkojë mirë. Në punë do keni një energji të jashtëzakonshme andaj shfrytëzojeni këtë ditë për ndonjë veprim ose vendim të madh.

Peshqit

Sot disponimi juaj nuk do jetë aq i mirë dhe edhe nuk do ndjeheni mirë me shëndetin tuaj. Aspekti emocional nuk do jetë aq i mirë, nuk do ndjeheni të dashuruar. Mund të keni vështirësi gjatë gjithë ditës në çdo aspekt dhe më e mira për ju do ishte t’i harronit të gjitha dhe të pushoni./HoroskopiShqip