Këta fatlum nga shenjat e horoskopit mund të mos jenë kurrë beqarë, sipas astrologëve

2022-04-20 në ora 17:32

Astrologët thojnë se ka një arsyje përse këto shenja janë gjithmonë në marrëdhënie.

Në jetë, realiteti është se ka disa njerëz që janë gjithmonë në një lidhje. Ndoshta ata kalojnë nëpër lidhje të ndryshme, ose ndoshta kanë qenë me të njëjtin person që nga shkolla e mesme.

Nëse po pyesni veten nëse ka ndonjë arsye pse disa nga miqtë tuaj nuk janë kurrë beqarë, astrologjia thjesht mund të ketë diçka të bëjë me të, shkruan Best Life përcjell Gazeta Shneta.

Peshorja

Peshoret e bëjnë këtë listë sepse janë optimistë të përjetshëm kur vjen puna për të gjetur dashurinë.

Lurie Kimmerle, një mistike me fokus në spiritualitet, shpjegon se peshorja “udhëhiqet nga Venusi, perëndesha e dashurisë”, e cila garanton se “këta romantikë të pashpresë rrallë qëndrojnë beqarë për një kohë të gjatë”.

Dhe menjëherë pas një ndarjeje, ata janë gjithmonë të gatshëm të zhyten përsëri dhe të gjejnë dashurinë. Megjithatë, Kimmerle paralajmëron se “ata mund të jenë më të dashuruar me fantazinë e tyre sesa me personin përballë”.

cift i lumtur

Akrepi

Nëse keni qenë ndonjëherë në një lidhje me një akrep, e dini se sa intensive janë këto shenja uji.

Dhe nëse një person ju ka goditur nga dashuria, kjo është për një arsye. Kimmerle thotë se ata shpesh “kapërcejnë fazën e ‘njoftimit me ty’ dhe hidhen drejt e në dashuri.

Nëse po shihni një akrep, mos prisni që të takoheni për një kohë të gjatë, sepse ata janë të përqendruar në gjetjen e shpirtit të tyre binjak.

Binjakët

Nëse jeni miq me një binjak, me siguri keni dëgjuar për të gjitha takimet e para përrallore që ata kanë qenë.

Kësaj shenje i pëlqejnë takimet, por mërziten lehtësisht, gjë që e bën të vështirë vendosjen e tyre.

Ata nuk po kërkojnë përkushtim, por shpresojnë për vëmendje dhe një histori argëtuese për t’u treguar miqve të tyre.

Kimmerle i quan ata “më flirtuesit e zodiakut” për një arsye. “Ata kanë shumë të ngjarë të kalojnë nga një romancë në tjetrën,” shpjegon ajo. Pra, mos prisni që ata të qëndrojnë vetëm për një kohë të gjatë.

cifti

Gaforret

Gaforret janë familje famëkeqe që pëlqejnë të kenë një ambient rehatues dhe të ngrohtë, dhe kjo shpesh përfshin një partner të dashur.

Kimmerle i përshkruan gaforret si “dashnorët, mbrojtësit dhe ofruesit e zodiakut”.

Pas një takimi të parë të suksesshëm, kjo shenjë e ujit është duke planifikuar martesën në kokën e tyre dhe duke parë se si tingëllon mbiemri juaj me të tyren.

Bricjapi

Bricjapët janë të famshëm për intensitetin e tyre dhe definitivisht nuk janë miq të rastësishëm.

Nëse ata madje mendojnë të dalin me dikë, kjo ndodh sepse ata janë në kërkim të dashurisë.

Kimmerle shpjegon se ata “duan të ndërtojnë diçka të vërtetë dhe do të sigurohen që partneri i tyre të jetë gjithashtu në të për një kohë të gjatë.”

cifit

“Shenjat e tokës e kanë të lehtë të jenë në çift sepse janë miqësorë, të qëndrueshëm dhe të sigurt”. Ndryshe nga shenjat e tjera, bricjapët nuk i pëlqejnë dramat, kështu që nëse nuk janë të lumtur, do të vazhdojnë menjëherë dhe do të gjejnë dikë tjetër. Për shkak se i duan rutinat e tyre, duan të jenë në një marrëdhënie ku mund të mbështeten.

Peshqit

Peshqit janë emocionalë dhe janë pothuajse gjithmonë në kërkim të dashurisë – edhe pse ndonjëherë në vendet e gabuara.

Kimmerle i përshkruan peshqit si njerëz që “do të mbajnë flakë për dashurinë e tyre edhe në marrëdhëniet më jofunksionale”. Kjo shenjë ka një tendencë për të parë më të mirën tek ata që e rrethojnë. /Gazeta Shneta/