Ishte tetë muaj shtatzënë dhe nuk e kuptoi! E kuptoi shtatzënë ditën kur lindi

2017-04-01 në ora 14:48

Cilla Ward ka historinë më të veçantë nga secila grua shtatzënë.

Përderisa shumë femra mezi nuk presin të bëjnë teste të shtatzënisë, ajo mbajti në barkun e saj për tetë muaj një foshnje pa e ditur, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Shneta.

Cilla e kuptoi se ishte shtatzënë kur dhimbjet iu shpeshtuan dhe ajo e vizitoi një mjek.

Ky i fundit i bëri një ultrazë dhe me hapi të madhe e pa që një zemër e dytë po rrihte brenda trupit të Cillas.

“Unë isha e hutuar dhe mendova se ai e kishte fjalën për rrahjen e zemrës sime, por ai më pas më tregoi se ishin dy”, u shpreh e habitur ajo.

“Ai më tha: ‘Ti po e mban një fëmijë dhe do ta lindësh sot’”, tregon e shokuar kjo nënë.

Cilla tetë orë më vonë i dha jetë një vajzë të bukur të cilën e quajti Dollyanna.

Por, si kishte ndodhur një gjë e tillë? Cilla bënte një jetë të shfrenuar bashkë me miqtë e saj, duke organizuar ahengje gati çdo fundjavë.

Sa herë që ajo kishte simptoma shtatzënie, fajin ia hidhte alkoolit, derisa dhimbjet u bënë të padurueshme.

Kjo ngjarje ka shokuar gjithë mjekët në Dublin, aty ku ajo i dha jetë vajzës së saj.

Cilla tani i ka rënë pishman për jetën që ka bërë gjersa ishte shtatzënë.  Një jetë e tillë ka munduar t’ia humbas asaj foshnjën. /Gazeta Shneta/